577 587 763 | 531 797 465 | 608 491 945
mateusz.chrapkowicz@domymax.pl | sabina.wadon@domymax.pl | biuro@domymax.pl

Stan zamknięty deweloperski czy stan surowy co lepsze ?

Stan zamknięty deweloperski czy stan surowy co lepsze ?

Stan zamknięty bez kosztów ukrytych

Choć stan zamknięty deweloperski jest droższy niż stan surowy pozwala na wejście ekipy, która zacznie wykańczać wnętrza oczywiście można także  wykończyć budynek we własnym zakresie wtedy koszty, które trzeba ponieść płacąc wykończeniowcom za pracę można przeznaczyć na inne cele. Budynek w stanie deweloperskim zamkniętym posiada wykończoną elewację oraz dach. Wszystkie instalacje są już rozprowadzone i gotowe na montaż urządzeń. Na piętro prowadzą schody. Ściany wystarczy  pomalować, a na podłodze położyć np. panele czy płytki.

Kupno domu w stanie deweloperskim od dewelopera jest o wiele tańsze od samodzielnego doprowadzenia budowy do tego etapu. Dlaczego? To bardzo proste deweloper kupując ogromne ilości materiałów budowlanych, nabywa je za lepszą cenę niż klient indywidualny. Posiada korzystne umowy z producentami i hurtowniami, ma stałą ekipę budowalną. To wszystko sprawia, że efekt końcowy udaje się osiągnąć niższym kosztem bez utraty jakości.

Stan zamknięty deweloperski jest to stan w którym wykańczamy wszystkie nasze domy max.

Jeśli chodzi o stan w jakim zostaje skończona budowa domu przy zastosowaniu stanu zamkniętego deweloperskiego jest to*:

– parapety zewnętrzne

– stolarka okienna

-elewacje:otynkowanie zewnętrzne, ocieplenie styropianem

– drzwi wejściowe (zewnętrzne)

– kaloryfery

– instalacje wszystkich gniazdek

– punkty świetlne

– instalacja wodna

 – instalacja kanalizacyjna

-instalacja elektryczna

-instalacja centralnego ogrzewania (bez pieca w kotłowni)

-blachodachówka

-podbitka drewniana

-rynny brązowe

-parapety zewnętrzne

-komin na ogrzewanie gazowe

Stan surowy

Pozorna oszczędność

Stan surowy to moment, w którym nasz dom ma już postawione ściany nośne i ścianki działowe, wykonano stropy oraz dach – tak wygląda stan surowy otwarty. Dopiero gdy wstawimy okna i drzwi, możemy mówić o stanie surowym zamkniętym. Na tym etapie budowa jest przygotowana na zimę i jeśli jest taka potrzeba, możemy wstrzymać się z kolejnymi działaniami na jakiś czas bez obawy o jego niszczenie.

Stan surowy jest tylko i pozornie tańszy. Niższa kwota wynika z niższego nakładu prac jak i też mniejszej ilości materiałów użytych do produkcji domu. Zanim zamieszkamy w takim domu, musimy jeszcze trochę poczekać i trochę sie napracować żeby doprowadzić dom  do stanu zamkniętego deweloperskiego a potem jeszcze wykończenie wnętrza… Niestety, wiele osób mimo braku znajomości sztuki budowlanej, wyczuwa okazję, widząc atrakcyjną cenę. Kupuje konstrukcję w stanie surowym, nie wiedząc, ile czasu i pieniędzy będzie ich kosztować wykończenie takiego domu pod klucz.

 

Podsumowując co jest lepsze ?

Dla osób które nigdy nie miały nic wspólnego z budownictwem, a chcą nabyć porządnie zbudowany dom, powinny zdecydować się na ofertę deweloperską. Czas od zakupu po wprowadzenie się zajmie tyle, co wykończenie wnętrza, a poniesione koszty w ogólnym rozrachunku będą o wiele niższe niż kupno stanu surowego czy samodzielna budowa domu. Decydując się na dom od Fabryki Domów Spomet zawsze otrzymujesz stan zamknięty deweloperski w atrakcyjnej cenie. Co więcej, już na etapie projektowania masz możliwość decydowania o układzie pomieszczeń, mając pewność, że wszystkie wytyczne zostaną zrealizowane przez profesjonalistów. Jeśli nie masz pomysłu na wystrój, również pomożemy, kontaktując Cię z naszym architektem.

Dlatego też zgodnie z tym co opisane bez żadnych kosztów ukrytych polecamy nasze gotowe domy max, które są nie tylko wykończone w stanie zamkniętym deweloperskim ale i są to domy energooszczędne i pasywne. Jeśli pragniesz wybudować taki oto dom to serdecznie zapraszamy by kliknąć w poniższy link, które przeniosą cię do naszych domów max.

https://domymax.pl/projekty-domow/domy-klasyczne/

*Różni deweloperzy mają różne podejście dotyczące poszczególnych stanów (deweloperskiego, deweloperskiego zamkniętego, surowego, surowego zamkniętego) budowy. Jako jedni z nielicznych oferujemy stan zamknięty deweloperski bez żadnych ukrytych kosztów. W przypadku wyżej wymienionych rzeczy wariant który jest podany wykonuje nasza firma.