531 797 465 | 608 491 945 | 577 587 763
sabina.wadon@domymax.pl | biuro@domymax.pl | mateusz.chrapkowicz@domymax.pl

Charakterystyka Materiałów

technologia_loga

Z czego stworzone są nasze domy ?

Do budowy naszych domów używamy najwyższej jakości drewna KVH specjalnie sprowadzanego z tartaku z Niemiec oraz niezwykle wytrzymałych i ognioodpornych niemieckich płyt włóknowo – gipsowych Fermacell.

Wyjątkowo trwała wełna mineralna nie zbija się po latach w ścianie, przez co nie dopuszcza do tworzenia się mostków termicznych i utraty ciepła budynku, dzięki czemu dba o portfele naszych klientów w sezonie grzewczym. Konstrukcja statyczna naszych domów objęta jest 30-letnią gwarancją. Materiały posiadają wszystkie niezbędne atesty.

fermacell_logoPłyty włóknowo-gipsowe FERMACELL 12,5 mm

Płyty Fermacell są idealnym materiałem do wykonywania różnych elementów budowlanych w suchej technologii. Zatrzymują ciepło i nie dopuszczają do wychłodzenia domu.

 

Zapewniają bardzo dobrą izolację cieplną i dźwiękową.

 

Są to płyty o uniwersalnym zastosowaniu, łączą w sobie właściwości wielu płyt:

– płyty budowlanej o niezwykłej stabilności – płyty do pomieszczeń o zwiększonej wilgotności powietrza – płyty ognioochronnej

 

Zalety płyt Fermacell:

Zapewniają zdrowy klimat w pomieszczeniu. Płyty Fermacell składają się z gipsu i włókien uzyskiwanych z papieru bez jakichkolwiek środków wiążących. Są to płyty ekologicznie neutralne. Posiadają niezwykle wysoką stabilność. Płyty Fermacell są na wskroś zbrojone włóknami. Ich jednorodna struktura sprawia, że są bardzo stabilne i odporne na obciążenia mechaniczne. Są wytrzymałe na niezwykle wysokie obciążenia: 50 kg na kołek rozporowy, 30 kg na wkręt, 17 kg na hak do obrazów mocowany jednym gwoździem. Są ognioochronne. Zastosowanie płyt gipsowo-włóknowych Fermacell już o grubości 10 mm pozwala na wykonanie konstrukcji ognioodpornych klasy F 0,5 do F 2 (wg. PN). Są wilgocioodporne. Nadają się doskonale do stosowania w pomieszczeniach mieszkalnych o zmiennej wilgotności powietrza, jak np. łazienka i kuchnia. Stanowią bardzo dobrą izolację akustyczną. Bezproblemowe spoinowanie.

 

Konstrukcyjne drewno lite KVH (Rettenmeier)

logo_rettenmeier_resizeKonstrukcja ścian wykonana jest z kantówek z drewna iglastego. Drewno świerkowe prefabrykowane KVH, klasy C24 – jest to drewno wytrzymałe, trwałe, sprężyste, odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Aby uzyskać produkt wysokiej jakości drewno poddawane jest procesowi suszenia i uzyskuje wilgotność mniejszą niż 14%, likwiduje to powstawanie zarodników pleśni i grzybów, podczas suszenia zabijane są także larwy owadów i całkowicie zatrzymane jest sinienie drewna.

Wysuszona kantówka jest wizualnie lub maszynowo sortowana na z góry zdefiniowane klasy wytrzymałości. Usuwa się przy tym wszystkie niedoskonałości drewna, takie jak np. duże sęki, oflisy, które są automatycznie zaznaczane i wycinane. Na końcach kantówki o różnej długości, frezowane są wzajemnie zazębiające się złącza klinowe, które zostają ściśnięte i sklejone. Jest to jedna z najbezpieczniejszych i najnowocześniejszych metod łączenia elementów. Należycie wykonane łączenie charakteryzuje się przynajmniej taką samą wytrzymałością jak ewentualny dopuszczalny sęk. Po wyschnięciu kleju belki są strugane, a krawędzie fazowane.

 

Zalety drewna KVH:

– Elementy więźby pozbawione są wad surowego drewna tj. podatności na korozję biologiczną, łatwopalności, skręcania, powstawania rys. – Ze względu na suszenie komorowe nie jest potrzebna żadna chemiczna ochrona drewna przez co mikroklimat w domu z drewna KVH korzystnie wpływa na ludzkie zdrowie. – Najwyższa jakość jest gwarantowana przez własny, jak i zewnętrzny nadzór produkcji.

 

Wełna mineralna (ROCKWOOL)

  rockwool_logoSkalna wełna mineralna ROCKWOOL jako produkt naturalny, otrzymywany w wyniku stopienia skał mineralnych (bazalt, gabro), jest materiałem ekologicznym pozwalającym zaoszczędzić duże ilości energii, wydatnie przyczyniając się do poprawy stanu środowiska naturalnego.

Zalety wełny mineralnej ROCKWOOL:

Zachowuje trwałość na długie lata. Produkowana ze skał bazaltowych, wełna ROCKWOOL jest wyjątkowo trwała, a jej właściwości izolacyjne są niezmienne w czasie. Odpowiednio zastosowana zachowuje stabilność i nie odkształca się w trakcie eksploatacji, nawet w warunkach zmiennych temperatur i wilgotności. Dodatkowo wełna ROCKWOOL jest odporna na korozję biologiczną oraz środki chemiczne.

Stanowi trwałą izolację termiczną. Wełna ROCKWOOL zimą zatrzymuje ciepło w budynku, latem zaś chroni przed upałem (niski współczynnik przewodzenia ciepła (= 0,036 W/m2*K) i odpowiednia grubość zastosowanego wyrobu oznacza wysoki opór cieplny R). Sprężystość oraz stabilność produktów ROCKWOOL sprawia, że ściśle przylegają do siebie, zapobiegając powstawaniu mostków termicznych, czyli szczelin, przez które ucieka ciepło. Dzięki zastosowaniu skalnej wełny Rockwool możemy zrezygnować z instalowania kosztownej klimatyzacji.

Jest niepalna i ogniochronna. Produkty ROCKWOOL są zaklasyfikowane w najwyższej klasie reakcji na ogień A1 – nie palą się, nie wytwarzają dymu ani płonących kropli. Ponadto wełna skalna jest ogniochronna – odporna na działanie ognia i temperatur pożarowych, dzięki czemu stanowi osłonę przeciwogniową. Produkty ROCKWOOL zwiększają odporność ogniową zaizolowanych konstrukcji.

Ma właściwości wyciszające. Skalna wełna pełni rolę doskonałej izolacji akustycznej i tłumi hałas, skutecznie wyciszając wnętrza pomieszczeń. Produkty ROCKWOOL zwiększają izolacyjność akustyczną przegród dla dźwięków rozchodzących się w powietrzu oraz powstałych w wyniku uderzenia.

Jest paro-przepuszczalna. Dzięki włóknistej strukturze skalna wełna ROCKWOOL swobodnie przepuszcza parę wodną. W efekcie, stosując ją w przegrodach zewnętrznych, unikamy zawilgocenia oraz zyskujemy zdrowy i przyjemny mikroklimat pomieszczeń.

Jest odporna na wilgoć. Wełna ROCKWOOL jest trudno zwilżalna, czyli hydrofobowa (woda spływa po powierzchni wełny nie wnikając do wewnątrz) i dodatkowo nie chłonie wilgoci z powietrza (ma znikomą wilgotność sorpcyjną).

Folia paroizolacyjna:Stosowana jest wewnątrz pomieszczeń jako ochrona konstrukcji domu i izolacji cieplnej przed zawilgoceniem z zewnątrz. Posiada bardzo niską paro-przepuszczalność – około 0,5 g/m kw./24h. Jej grubość dochodzi do 0,2 mm i najlepiej stosować folie o tej grubości, gdyż zwykle – w przeciwieństwie do folii cieńszych – mają odpowiednie atesty i aprobaty techniczne. Folie układa się od strony pomieszczeń ogrzewanych między izolacją cieplną a płytami Fermacell, dzięki czemu para wodna nie przedostaje się do wewnątrz konstrukcji dachu czy ścian.

 

Instalacje wewnętrzne

 

Instalacja wodna

przewiduje się wykonanie instalacji zaopatrującej przybory w kuchni, łazience i kotłowni.

 

Kanalizacja ściekowa

zaprojektowano kanalizację sanitarną do odprowadzania ścieków socjalno-bytowych, ułożoną w podłodze. Kanalizacja wykonana z rur PCV.

 

Instalacja centralnego ogrzewania

własna kotłownia, w oparciu o kocioł gazowy.

W standardzie znajduje się kompletna instalacja CO wraz z grzejnikami oraz przewodem kominowym ze stali nierdzewnej.

 

Instalacja elektryczna

rozprowadzone przewody oraz skrzynka wewnętrzna z bezpiecznikami w budynku. Wszystkie punkty są poprowadzone zgodnie z ustaleniami z inwestorem (elektr. oświetleniowa, gniazd wtykowych).

 

Instalacja kominowa

komin gazowy w standardzie – izolowany poprowadzony przez sufit i połać dachową na zewnątrz. Przewody wentylacyjne z kuchni, łazienki i kotłowni – stalowe, poprowadzone przez sufit i połać dachową na zewnątrz.

 

 

Izolacje przeciwwilgociowe

ściany zewnętrzne, podłoga oraz dach izolowane folią polietylenową. Pod blachodachówką zastosowana dodatkowo wiatroizolacja.

Przykładowa Ściana Zewnętrzna         Domu Max

 
Izolacje termiczne

w ścianach zewnętrznych, podłodze oraz dachu – wełna mineralna gr. 15cm. Ściany zewnętrzne ocieplone dodatkowo od zewnątrz styropianem EPS 70-040 FASADA gr. 10cm.

 
Ciepły montaż okien 

Ciepły Montaż Okien

Nasze okna montujemy w sposób zapobiegający przenikaniu wilgoci i zimna jest to tak zwany ciepły montaż okien, pozwala on na zredukowanie opłat za ogrzewanie domu. 

Fabryka Domów Spomet S.A. – domy szkieletowe prefabrykowane. Zamów dziś zamieszkaj jutro.

Wypoczynkowa 98, 43-382 Bielsko-Biała, Polska

Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej, VIII

Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000398870

NIP: 573-282-25-72

REGON: 241 88 10 63

Kapitał zakładowy Spółki : 4 400 000 zł w całości wpłacony.

mateusz.chrapkowicz@domymax.pl

+48  577 587 763

sabina.wadon@domymax.pl

+48 531 797 465

biuro@domymax.pl

+48 608 491 945

Zamówienia

+48 728 869 801

Sekretariat

+48 728 869 740