To nieruchomości dla amatorów przestrzeni, niebanalnych rozwiązań architektonicznych, praktyczności, wygody i intymności.
Niepowtarzalna bryła budynku, indywidualny projekt, basen, sauna oraz winda to niewątpliwe atuty tej nieruchomości.
STANDARD WYKOŃCZENIA:
– automatyczna brama garażowa
– okna trzyszybowe
– instalacja wodno-kanalizacyjna z wyprowadzeniami
– instalacja elektryczna z wyprowadzeniami
– instalacja CO: kocioł gazowy, na parterze instalacja ogrzewania podłogowego, na poddaszu grzejniki
– rekuperator podwieszany w części spa
– rekuperatory ścienne
– niecka basenowa z instalacją filtrującą i instalacją podgrzewającą wodę
– sauna na zasilanie elektryczne
– winda wewnętrzna
To nieruchomość dla amatorów przestrzeni, niebanalnych rozwiązań architektonicznych, praktyczności, wygody i intymności.
Niepowtarzalna bryła budynku, indywidualny projekt, basen, sauna oraz winda to niewątpliwe atuty tej nieruchomości.
To nieruchomość dla amatorów przestrzeni, niebanalnych rozwiązań architektonicznych, praktyczności, wygody i intymności.
Niepowtarzalna bryła budynku, indywidualny projekt, basen, sauna oraz winda to niewątpliwe atuty tej nieruchomości.
Projekty domów pasywnych stanowią stosunkowo świeży punkt widzenia na szeroko pojmowaną branżę architektoniczną. Ów standard budowniczy koncentruje się bowiem na oszczędzaniu energii w sposób w bardzo dużej mierze lub nawet całkowicie bierny, nie zaś – jak ma to miejsce w przypadku konwencjonalnych rozwiązań – za pośrednictwem stosowania dodatkowych technik budowlanych i urządzeń elektrycznych.
Pasywne domy energooszczędne uzyskują swoje właściwości zatem przede wszystkim dzięki maksymalizowaniu potencjału parametrów standardowo występujących w domach, bez wprowadzania dodatkowych, zaawansowanych technicznie rozwiązań. W tym celu stosuje się np. wyjątkowo szczelne i nieprzepuszczalne dla powietrza ściany zewnętrzne, stolarkę okienną o podwyższonym współczynniku izolacji oraz wiele sprawdzonych technik architektonicznych biernie ograniczających naturalnie występujący proces ulatniania się ciepłego powietrza na zewnątrz budynku.
Skala energooszczędności domów pasywnych
Jak łatwo się na tym etapie domyślić, podstawową zaletą budownictwa pasywnego jest duża oszczędność opłat związanych z jego codzienną eksploatacją. Z czego jednak konkretnie wynika ta redukcja kosztów i jak przedstawia się ona liczbowo w większości przypadków?
Budowa domów pasywnych w wielu obszarach Europy w ogóle nie wymaga wykorzystywania konwencjonalnych systemów grzewczych, które – dzięki wyjątkowo wydajnej minimalizacji utraty ciepła w ramach obiektów tego typu – nierzadko zastępowane są jedynie wentylatorami dogrzewającymi dostarczane przez siebie powietrze.
Jeśli chodzi jednak o Polskę, nasze mniej sprzyjające warunki pogodowe często wiążą się z koniecznością użycia dodatkowych rozwiązań. Dla celów optymalizacji energetycznej stosuje się zatem np. podgrzewaną podłogę oraz rekuperatory, czyli rodzaj urządzeń wentylacyjnych zapewniających odzysk ciepła z przechodzącego przezeń powietrza, przy minimalnym poborze prądu.
Warto przy tym jednak zaznaczyć, że nawet w tego typu sytuacjach domy pasywne wciąż przekładają się na bardzo dużą redukcję ilości pobieranej przez siebie energii, bazując w dużej mierze na naturalnie występujących w obrębie swojej struktury źródłach ciepła, spośród których wymienić można chociażby wpadające do środka promienie słoneczne, obecne wewnątrz urządzenia RTV i AGD oraz samych lokatorów zamieszkujących dom.
Jak zatem wspomniana redukcja pobieranej energii przekłada się na liczby?
Właściwie zaprojektowane i profesjonalnie wzniesione gotowe domy pasywne pobierają w ciągu roku 15 kWh energii na 1 metr kwadratowy swojej powierzchni. Aby ułatwić Państwu przełożenie sobie tego na konkretną sytuację, w ramach przykładu przyjmijmy więc, że przeciętne pasywne parterowe domy posiadają powierzchnie 100 m2. W takich warunkach zatem, aby zapewnić lokatorom optymalną dla nich temperaturę wewnętrzną, obiekt musi pobrać w ciągu sezonu 1500 kWh energii, co stanowi odpowiednik 150 litrów oleju opałowego, niecałych 250 kilogramów węgla lub niespełna 200 metrów sześciennych gazu ziemnego.
Dla porównania – rok wewnętrznego dogrzewania struktury domów konwencjonalnych, o podobnej powierzchni, generuje niemal 8-krotnie większe zapotrzebowanie energetyczne, które w przeliczeniu na 1 metr kwadratowy oscyluje w granicach 120 kWh.
Najważniejsze zalety domów pasywnych
Jedną z istotniejszych cech charakterystycznych dla budownictwa tego typu – oprócz samej jego energooszczędności – jest również fakt, iż projekty domów pasywnych, jako swoista idea obecna w architekturze, nie stanowią należącego do nikogo patentu, przez co nie podlegają także żadnym ograniczeniom, związanym z ochroną prawną. Dla rynku budowlanego oznacza to tyle, że każda firma może korzystać z własnych technologii, co przekłada się z kolei na różnorodność dostępnych rozwiązań i wiele unikalnych dla konkretnych domów pasywnych właściwości, przy zachowaniu ich podstawowej cechy, jaką jest energooszczędność.
Ponadto do pozostałych najistotniejszych zalet budownictwa pasywnego, o których warto wspomnieć należą:
• Stosowanie wyłącznie dobrych gatunkowo materiałów, gwarantujących najlepsze parametry cieplne,
• Relatywnie niska cena, przy wykorzystaniu odpowiedniej technologii (np. wnoszenia obiektu z elementów prefabrykowanych),
• Bazowanie przez większość roku na naturalnie występujących źródłach ciepła (takich jak mieszkańcy budynku, promienie słoneczne oraz standardowe wyposażenie gospodarstwa domowego) i dogrzewanie wnętrza wyłącznie w przypadku wyjątkowo niskich temperatur otoczenia,
• Dofinansowania udzielane z ramienia instytucji Państwowych (np. przez NFOŚiGW), na rzecz budownictwa charakteryzującego się obniżonym poborem energii,
• Elastyczny i indywidualnie dostosowywany do konkretnych projektów cennik.
Jesteśmy jedną z większych firm produkujących domy w Europie. Specjalizujemy się w budowie nowoczesnych, energooszczędnych budynków mieszkalnych typu „Max” stawianych na działkach naszych inwestorów. W naszej ofercie Klienci znajdą projekty domów pasywnych, zaliczających się obecnie do najpopularniejszych rozwiązań budowlanych w Europie. Wykorzystując wieloletnie doświadczenie i szeroko zakrojoną wiedzę z dziedziny budownictwa pasywnego i prefabrykowanego, możemy świadczyć naszym Klientom usługi najwyższej klasy oparte o pełen profesjonalizm.
Budownictwo pasywne cieszy się w obecnych czasach ogromnym powodzeniem, co wiąże się z licznymi zaletami, jakie uosabiają nowoczesne obiekty tego typu. Funkcjonalność, niska cena i krótki czas budowy – to tylko niektóre cechy projektów domów pasywnych.
Rozwiązanie to sprosta oczekiwaniom inwestorów, którzy pragną zbudować dla siebie nowoczesne domy, łączące w sobie wysoką funkcjonalność i estetykę, a przy tym będące energooszczędne. Domy pasywne idealnie wpasowują się w ich potrzeby, ponieważ są konstruowane w taki sposób, by zminimalizować zużycie energii cieplnej. Nowoczesne domy są wyjątkowo ekonomiczne w ogrzewaniu, co jest zasługą dziesięciokrotnie niższej przenikalności cieplnej niż ma to miejsce w przypadku klasycznych budynków z pustaków. Również budowa domów pasywnych wiąże się z oszczędnością czasu i efektywnym wykorzystaniem środków. Konstruowanie nowoczesnych domów odbywa się cały rok, ponieważ poszczególne elementy tworzące domy prefabrykowane są wytwarzane w zakładzie produkcyjnym, w warunkach niezależnych od pogody.
Budujemy różne domy pasywne dopasowując do aktualnych trendów w budownictwie i do zróżnicowanych wymagań naszych inwestorów. Projekty domów pasywnych uwzględniają różne metraże i rozkłady pomieszczeń, różnią się między sobą także wyglądem zewnętrznym. Nie sposób wspomnieć także o tym, że poszczególne domy pasywne różnią się także cennikiem, dzięki czemu każdy może spełnić swoje marzenie o własnym domku. Dzięki tak bogatej i atrakcyjnej ofercie każdy nabywca może spośród zaprezentowanych projektów domów pasywnych wybrać obiekt optymalny dla siebie. Zlecając budowę domów tego typu, nasi klienci mogą także dopasować poszczególne plany do swoich indywidualnych potrzeb, jak chociażby przez własną aranżację wnętrza lub podniesienie kąta dachu i adaptację poddasza.
Z myślą o wygodzie naszych inwestorów przygotowaliśmy dogodne projekty domów pasywnych z kosztorysem, dzięki którym już na etapie dokonywania wyboru projektu nasi Klienci mogą poznać całkowite koszty budowy domów. Nie stosujemy ukrytych kosztów: każdy z projektów domów pasywnych z kosztorysem jest precyzyjnie przygotowany i wskazuje, co jest objęte jego ceną. Jeżeli chodzi o wspomniany cennik domów, konstrukcji i prac montażowych jest niezwykle zróżnicowany i z pewnością pozwoli inwestorom dobrać optymalną opcję domów pasywnych do osobistych możliwości finansowych.
Zachęcamy do zapoznania się z katalogiem naszych domów pasywnych, projekty zostały starannie zaprezentowane, by jak najlepiej przybliżyć naszym klientom ideę domów prefabrykowanych. Zapraszamy do kontaktu, z przyjemnością odpowiemy na wszelkie nasuwające się pytania.